• info@anabamshargh.com
  • / Mob : 09188651001

تاریخچه تولید ایزوگام در ایران

در قدیم الایام از روش سنتی کاه گل برای عایق نمودن سقف ها استفاده می شد سپس روش قیرگونی و آسفالت جای آن را گرفت.
در سال ۱۳۵۰ شرکت ایزوران با هدف تولید انواع الیاف شیشه جهت عایق بندی حرارتی و برودتی، دانش فنی روز آلمان را باهمکاری متخصصین آلمانی بکار گرفت. با توجه به گسترش شهرنشینی و افزایش ساختمان سازی، نیاز جامعه به یک عایق بندی پیشرفته به جای روشهای سنتی که علاوه بر کیفیت بیشتر،از روش نصب آسان برخوردار باشد، بیشتر می شد. به همین منظور شرکت ایزوران که وابسته به سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران بود، در سال ۱۳۵۴ تولید انواع عایقهای رطوبتی با نام تجاری ایزوگام را در دستور کار خود قرار داد و با اعزام متخصصین آن شرکت به کشور ایتالیا و دستیابی به دانش فنی تولید ایزوگام، شروع به ایجاد واحد تولید عایق رطوبتی با ظرفیت سه میلیون مترمربع در سال نمود. با خرید ماشین آلات تولیدی از کشور ایتالیا، پس از نصب و راه اندازی، در سال ۱۳۵۶ به بهره برداری کامل رسیده و رسما شروع به فعالیت تولید عایق پیش ساخته نمود.
با توجه به کیفیت و حجم بالای محصولات این شرکت، شهرستان دلیجان بعنوان شاخص تولید ایزوگام، در ایران شناخته شد و با توجه به نزدیکی تامین کنندگان مواد اولیه ،تولید کنندگان متعدد ایزوگام دراین شهرستان فعالیت خود را آغاز نموده و دلیجان به عنوان قطب ایزوگام ایران شناخته شد.
 امروزه عایق رطوبتی، جایگزین روش های کهنه و قدیمی به دلیل امتیازات فراوان آن شده است.

طریقه نصب محصول

در اینجا به طریقه عایق سازی کف (به عنوان مثال: کف یک استخر) اشاره شده است:
مرحله اول: در ابتدا رول ایزوگام را بر روی سطحی که قصد عایق‌کاری آن را داریم باز می‌نماییم. شایان ذکر است که سطح مورد نظر باید فاقد هرگونه سنگ ریزه و یا دانه های شن و… باشد.

IMG_5014

مرحله دوم: با استفاده از مشعل و حرارت محصول را به محل های مورد نظر می‌چسبانیم.

IMG_5006

مرحله سوم: در انتها توسط کاردک مخصوص کناره های ایزوگام و بین درزها را مسدود می‌کنیم.

IMG_5008


مشخصات قیرهای پالایشگاه

قیر مخلوطی از مایعات آلی به شدت ویسکوز ، سیاه ، چسبنده و بسیار محلول در دی سولفید کربن است که ماده اصلی تشکیل دهنده پلیمرهای بسیار متراکم polycyclic aromatic hydrocarbons است. طبیعتا قیر خام شکل چسبنده و متراکم نفت است که بسیار غلیظ و سنگین است به طوریکه برای به حرکت در آمدن آن می بایست آن ار حرارت دهیم. قیر استخراج شده از نفت یا سنگ‌های معدنی مخصوص، قیر خالص نام دارد که با توجه به منشاء تشکیل، طبقه‌بندی می‌شود.